Sony SEL90M28G camera lens
FID: 58661 | EAN: 4548736007970 | Cod: SEL90M28G.SYX
Sony Sony SEL90M28G camera lens
Immediate availability
Choose a gift
GIOTTOS FILTER POLARIZZATORE  62mm
Giftcard 2 euro compresa
Giftcard 2 euro compresa
Giftcard 20 euro
Giftcard 20 euro
FID: 71234 | Cod: ALC-SH138
Sony - Paraluce ALC-SH138 per 90 macro f2.8
Currently unavailable
Sony Sony - Paraluce ALC-SH138 per 90 macro f2.8
- Renowned G Lens bokeh
- Direct Drive SSM for quiet, highly precise focus lens control
- Circular paerture for smooth defocusing effect
- Built-in image stabilization
- Dust and moisture resistant design
  • Component for: SLR
  • Lens structure (elements/groups): 15/11
  • Lens type: Telephoto lens
  • Minimum aperture number: 2.8
  • Closest focusing distance: 0.28 m
  • Maximum aperture number: 22
  • Lens mount interface: Sony E
  • Fixed focal length: 90 mm
  • Lens viewing angle, diagonal: 17°
  • Number of diaphragm blades: 9
  • Image stabilizer: Yes
  • Camera brands compatibility: Sony
  • Maximum magnification: 1x
  • Lens hood: Yes
  • Product colour: Black
  • Viewing angle: 17°
  • Diameter: 7.9 cm
  • Filter size: 62 mm
  • Length: 130.5 mm